Bizdrone

خدمات تجاری سازی و استارتاپ ها

دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کار و استارتاپ ها

استارتاپ ها و شرکت های نوپا که قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارند در این دوره آموزش می بینند که با تشخیص فرصت اقتصادی مناسب و ارزیابی ایده ها مدل ارزش پیشنهادی خود را خلق نموده و آن را بر اساس پروفایل مشتریان و تحقیقات پرسونای کاربر بهبود ببخشند و در نهایت MVP محصول یا خدمت مورد نظر خود را ارائه نمایند. همچنین اطلاعات خود را در مورد روش های علمی برنامه ریزی کسب و کار بالا برده و با تشکیل تیم کاری خود آماده ی شروع قدرتمند مطابق با برنامه باشند. مطابق با نقشه ی راه تجاری سازی هر کدام از گام های ذکر شده در مراحل طراحی محصول و برنامه ریزی کسب و کار نیازمند دانش و مهارت های خاص خود می باشند که فراگیری آن موجب جلوگیری از اتلاف سرمایه در شروع کسب و کار می شود. در این دوره اطلاعات و دانش کاملا کاربردی بر اساس تجربه ی کار با استارتاپ های حوزه های مختلف منطقه گردآوری شده است و فراگیری آن را میتوان به یافتن گداری مطمئن برای شروع مراحل تجاری سازی ایده تشبیه کرد. عنوان کارگاه ها و سرفصل های این دوره در زیر اشاره شده است. سرمایه گذاری روی بسته ی کامل آموزشی مشمول 40 درصد تخفیف از مجموع هزینه های کارگاه های دوره بوده و در صورت نارضایتی در هر مقطع از ترم آموزشی کل هزینه ضمانت بازگشت دارد.

  • کارآفرینی در اکوسیستم استارتاپی

  • توسعه ی ایده و پردازش محصول

  • مدل کسب و کار

  • تیم سازی

  • تحقیقات اولیه بازار

  • آشنایی با طرح های برنامه ریزی کسب و کار

  • ثبت های حقوقی و مالکیت فکری

  • راه و رسم شرکت داری و وظایف قانونی

مشاوره و منتورشیپ

در این جلسات علاوه بر ارائه ی راهکار در مورد مشکلات کسب و کار شما به صورت خاص، با توجه به گفت و گو و تبادل نظر با صاحبنظران و متخصصان حوزه های مختلف، یافتن مدل ذهنی مناسب کسب و کار شما بر اساس تجربیات ایشان آسان می شود. پس بهتر است در ابتدای کار کاملا با تجربه شویم و مانند یک کارآفرین موفق فکر و عمل کنیم. مرکز برنامه ریزی و توسعه ی کسب و کار سنجش دانش صنعت جنوب بر اساس تجربه ی سه ساله ی خود در همراهی با استارتاپ های مختلف برای حرکت به سمت پیشرفت، با ارائه ی لیست کاملی از مشاوره های مورد نیاز کسب و کارها که بصورت حضوری و تلفنی برگزار می شوند، آماده ی ارائه ی کاربردی ترین مشاوره ها به متقاضیان می باشد. استارتاپ ها با استفاده از این مشاوره ها که با رویکرد منتوری و همراهی کسب و کار تا رسیدن به هدف ارائه می گردد می توانند با خاطری آسوده کسب و کار خود را شروع نموده و مطمئن باشند که در ابتدا و طول مسیر سردرگم نمی شوند.

امکان مشاوره ی حضوری، تلفنی و آنلاین

امکان رزرو مشاوره و منتورشیپ بصورت حضوری در دفتر سنجش دانش صنعت جنوب در بندرعباس. در محل متقاضی یا بصورت غیر حضوری

رابطه ی پایدار در منتورینگ

ارتباط و انتقال تجربیات بصورت مداوم در طول مسیر موفقیت

مشارکت در طرح

طرح های برگزیده ی مرکز می توانند درصدی از سهام و نتیجه را به عنوان هزینه ی مشاوره ها و منتورینگ به مرکز واگذار نمایند.

سرمایه گذاری

مرکز برنامه ریزی و توسعه ی کسب و کار طرح های منتخب را در زمان مقتضی به منظور سرمایه گذاری به واحد سرمایه گذاری معرفی می نماید

برنامه ریزی کسب و کار

تیم برنامه ریزی و تجاری سازی مرکز توانمندسازی و توسعه ی کسب و کار سنجش دانش صنعت جنوب، با توسعه ی پلتفرم اختصاصی خود در محیط اکسل با توجه به انعطاف پذیری بالای این پلتفرم، خدمات خاص و متمایزی را در برنامه ریزی کسب و کار ارائه می نماید. از جمله این خدمات می توان به امکان بررسی مالی سناریو های مختلف و اعلام نتیجه آنلاین به منظور تحلیل حساسیت و انتخاب بهترین برنامه اشاره نمود. همچنین مشاوران خبره ی تیم برنامه ریزی، در طول برنامه ریزی و پس از آن برای آپدیت طرح تجاری به منظور مشاوره و ارائه ی راهنمایی های کاربردی در کنار متقاضیان حضور دارند.

خلق ارزش پیشنهادی

طراحی پروفایل مشتری و نقشه ی ارزش به منظور اعتبارسنجی ارزش پیشنهادی در ابعاد مختلف کارها، دردسرها و منفعت های کاربران

تدوین مدل و سازمان کسب و کار

تدوین بوم مدل کسب و کار بهینه

مطالعات امکان سنجی

بررسی مالی مدل کسب و کار در چند سناریو و انتخاب بهترین سناریو

طرح کسب و کار (BP)

تعمیق عملیاتی و استراتژیک بر سناریو ی منتخب و ارائه ی بیزینس پلن استاندارد به منظور سرمایه گذاری و شروع کسب و کار

what

اهمیت استفاده از خدمات `` گدار کسب و کار``

Q.دوره های آموزشی

کاملا طبیعی است که در نقطه ی شروع کسب و کار به دلیل اطلاعات اندک سردرگرمی و درجا زدن گریبان استارتاپ ها را بگیرد. با کسب حد اقل اطلاعات کاربردی در دوره های آموزشی بصورت هدفمند، سرعت حرکت به سمت موفقیت چندین برابر می شود.

برای آنکه مطمئن شویم در آینده با کمبود منابع مواجه نخواهیم شد، در هر لحظه از زمان طی نمودن مسیر موفقیت در کسب و کار لازم است بدانیم که آیا پیشرفت ما مطابق با برنامه بوده است؟ آیا توانسته ایم از منابع خود مطابق با برنامه استفاده کنیم؟ وضعیت ما در برنامه ی زمانبندی چگونه است؟ اولویت فعالیت هایمان کدام است؟ برای این منظور با استفاده از ابزارهای قدرتمند کنترل پروژه های ایجاد کسب و کار در کنار شما خواهیم بود

Q.مشاوره با رویکرد منتورینگ

برای شروع کسب و کار نیازمند آنیم که مدل ذهنی مناسبی رو نسبت به محیط پیرامون کسب و کارمون داشته باشیم. مدل ذهنی ای که منشا تصمیمات و عملکرد مدیران کسب و کارهای مختلف می باشد بیانگر نگرش آنها به مسائل است. در مشاوره های با رویکرد منتورینگ، علاوه بر اینکه راه کارها و تکنیک های کسب و کار بررسی می شوند، روش صحیح نگرش افراد موفق به مسائل مشابه به مسائل خود را می آموزیم. کسب و کارمان را با ریسک کمتری آغاز می کنیم و  سرمایه ی خود را حفظ کرده و آنرا افزایش می دهیم.

درصورتی که بدون برنامه ریزی کسب و کار خودتان را شروع نمایید، مطمعناً برنامه ریزی کرده اید برای شکست . برنامه ریزی واقع بینانه و به دور از کمالگرایی شما را در شروع به موقع و پیشرفت به سمت هدف یاری می کند. بدون برنامه ریزی پول، انرژی و زمان ما در معرض خطر می باشد. در مرکز برنامه ریزی سنجش دانش صنعت جنوب ابتدا مدل کسب و کار مشخص می گردد، سناریوهای مختلفی از مدل کسب و کار در قالب پروژه های مطالعات امکانسنجی بررسی شده و با تحلیل حساسیت مدل بهبود یافته و بهترین سناریو انتخاب می گردد. بر روی سناریوی منتخب از جنبه های  مالی و فنی تعمیق استراتژی و محاسباتی در قالب طرح کسب و کار صورت پذیرفته و در نهایت بر اساس طرح کسب و کار برنامه ی عملیاتی استخراج می گردد.