Bizdrone

استارت آپ یا استارتاپ

استارت آپ یا استارتاپ شبیه به کارآفرینی است که خیلی ها شاید با این موضوع موافق نباشند، در اصل تمام کسب و کارهای خویش فرمایی و حتی کسب و کارهایی هم که به صورت قانونی ثبت نشده اند در مفهوم کارآفرینی جا دارند ولی در مفهموم استارت آپ کسب و کارهایی مد نظر قرار دارند که مقیاس پذیر و تکرار شوندگی از بخش های اصلی آن هاست، وظیفه اصلی بنیانگذاران ایجاد یک مدل کسب و کاری معتبر مقیاس پذیر و کارا است، در واقع استارت آپ ها برای تبدیل شدن به شرکت های بزرگ برنامه ریزی میکنند و امکان شکست و خطا در آن ها بسیار بالاست ، اگر از این شکست ها و خطا ها جان سالم به در ببرند ممکن است به اسب های تک شاخ تبدیل گردند!

به مفهوم خیلی ساده تر برخلاف انتظار برخی از دوستان که استارت آپ ها شرکت های نوینی هستند که با دنیای فناوری گره خورده اند ، درواقع استارت آپ ها کسب و کار هایی هستند که مدل کسب و کاری آن ها متمایز و معتبر باشد که پتانسیل تبدیل شدن به کسب و کارهای بزرگ را در زمان کوتاهی دارا باشند

اقدامات راه اندازی یک استارت آپ ( راه اندازی استارت آپ)

اولین قدم برای راه اندازی کسب و کار بررسی ایده می باشد( خصوصاً در ارتباط با کسب و کارهای نوین) بنیانگذار/هم بنیانگذاران مشکلی را یافته و پس از آن راه حل آن را ارائه می نمایند و پس از ارائه راه حل باید آن را اعتبار سنجی نمایند( بررسی نمایند راه حل مورد ارائه قابل پذیرش برای عموم بوده و یا مشکل را واقعاً حل نماید) و اینکار از طریق مصاحبه و انجام پرسشنامه قابل بررسی است (برخی از مشکلات شناسایی شده توسط بنیانگذاران/بنیانگذار ممکن است ساخته خود بنیانگذار/بنیانگذاران باشد و در واقع وجود نداشته باشد)، پس از انجام این مراحل به تولید حداقل نمونه قابل قبول از محصول یا خدمت ایجاد شده پرداخته که به آن در انگلیسی MVP میگویم و توان حل حداقلی مشکل شناسایی شده را خواهد داشت

در راه اندازی یک استارت آپ به این موارد دقت نمایید که :

اعتماد به نفس بیش از حد نداشته باشید

بیش از حد همه چیز را تحت کنترل خود بدانید

نتایج به دست آمده از یک جمعیت کم

تصور سادگی موانع و مشکلات

تعهدات خود را بیشتر از آن چه باید افزایش دهید

در صورت نیاز به مطالعه درباره راه اندازی یک کسب و کار استارت آپ اینجا را کلیک نمایید.

برخی از استارت آپ های موفق ایرانی :

جیرینگ و زرین پال

دو شرکت بزرگ و فعال در زمینه کیف پول مجازی یا به عبارتی PayPal برای ایران همین دو استارت آپ جیرینگ و زرین پال هستن. جیرینگ زیر شاخه ای از اپراتور همراه اول است و با قدرت زیاد پا به این رقابت گذاشته و زرین پال هم با استفاده از تیم خلاق توانسته خود را به معروف ترین سرویس پرداخت آنلاین در پلتفرم های مختلف طراحی و مدیریت وبسایت تبدیل کند.

تخفیفان و نت برگ

دو استارت آپ تخفیفان و نت برگ پیشرو در معرفی تخفیف گروهی در ایران هستند. هر دوی این شرکت ها در سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت کردند. نازنین دانشور صاحب تخفیفان است و اولین بانوی موفق ایران در زمینه استارت آپ بوده و علیرضا صادقیان نیز صاحب ایده و استارت آپ نت برگ است. آقای صادقیان در مصاحبه ای گفته که ایده نت برگ را با ۲۰ میلیون تومان سرمایه خانوادگی شروع کرده و در ۴ سال توانسته بیش از ۲۵۰ هزار نت برگ بفروشد.

استارت آپ گردشگری وایابل

وایابل جائیست برای کشف تجربه های منحصر به فرد فرهنگی از عکاسی، طراحی، هنر خیابانی تا تورهای تغذیه بومی اقوام مختلف، شام های اختصاصی به میزبانی افراد محلی، تاریخ زیرزمینی، بازدید از مکان های دیدنی و مبادلات فرهنگی.

وایابل خانه افرادی است که به دنبال تجربه کردن فرهنگ بومی با تجربه های ساخته و پرداخته ی افراد مشتاق محلی هستند.

تجربه های جدید را در Vayable بیابید.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *